ساخت کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه عضوی مهم از دکوراسیون داخلی منزل است. با توجه به درخواست مشتریان و نیاز بازار در عرصه دکوراسیون در سالیان گذشته مدل ها و سبک کابینت تنوع بسیاری پیدا کرده‌اند.
متریال اولیه تمامی انواع مدل کابینت آشپزخانه های امروزی ورق های رنگی ام دی اف است که در طرح ها و شکلهای مختلفی تولید می‌شوند. ما در این مقاله کوتاه قصد داریم چند محصول محبوب و پرفروش را به شما معرفی کنیم. اگر قصد خرید کابینت آشپزخانه دارید پیشنهاد می‌کنم این مقاله رو از دست ندین. کابینت آشپزخانه عضو جدایی ناپذیر دکوراسیون هر خانه و آشپزخانه ای است و اکثر خانواده ها مدت زمان زیادی را جهت سرو غذا و … در آشپزخانه سپری می‌کنند.
از طرفی معمولاً محیط آشپزخانه مشرف به سالن پذیرایی و در دید مهمانان است. پس اهمیت ویژه‌ای دارد که دکور مناسبی برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

معرفی انواع مدل کابینت آشپزخانه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته و به کمک برندهای تولید کننده انواع ورق ام دی اف داخلی و خارجی تنوع محصولات بسیار زیاد شده است. انواع مدل کابینت آشپزخانه شامل سه سبک کلاسیک و مدرن و نئو کلاسیک می‌باشد.
حال می‌خواهیم کمی به این سه سبک کابینت بپردازیم و زیر مجموعه‌های آنها را به شما معرفی کنیم. ابتدا به این موضوع دقت کنید که فرقی نمی‌کند کابینت شما کلاسیک باشد یا مدرن یا حتی نئو کلاسیک متریال اولیه مصرفی این سه سبک ام دی اف است. این نکته ای است بسیاری از مشتریان دارند و وقتی قصد خرید کابینت دارند می گویند کابینت ام دی اف می خواهیم در صورتی که ام دی اف متریال اولیه تمامی سبک ها و مدل های کابینت است و نام یک محصول مشخص نیست.
سبک های مختلف کابینت MDF

همان طور که بالا اشاره کردیم کابینت عمدتاً در سه سبک کلاسیک، مدرن و نئو کلاسیک طراحی و تولید می‌شود. حال می‌خواهیم به تفکیک این سه سبک کابینت ام دی اف بپردازیم و زیر شاخه‌های آنها را به شما معرفی کنیم.
کابینت کلاسیک شامل سه زیر شاخه به نام های کابینت طرح چوب، کابینت ممبران و کابینت تمام چوب می‌باشد. مشخصه کابینت های کلاسیک ابزار و حکاکی های روی درب های این سبک کابینت است. این نوع کابینت دارای درب های حکاکی شده‌ی زیباست.
این ابزار و حکاکی ها توسط دستگاه تمام اتوماتیک سی ان سی روی درب ها اجرا می‌شود و بسیار ظریف است. همچنین وجود ستون و گل های چوبی منبت کاری شده در این سبک کابینت به وفور دیده می‌شود. این سه مدل کابینت از نظر ظاهر بسیار مشابه هستند اما روند تولید و قیمت متفاوتی دارند.
لوکس ترین و گران قیمت ترین محصول کلاسیک کابینت تمام چوب است که به دلیل استفاده از چوب طبیعی درختان قیمت بالایی دارد. این مدل کابینت محبوبیت بسیاری نزد طرفداران مسنوجات چوبی دارد. اما قیمت بالای این محصول به خصوص در سالیان گذشته باعث شده فروش این محصول پایین بیاید.


توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

کابینت طرح چوب یا کابینت چوبی؟
کابینت طرح چوب عضو دیگر خانواده کابینت های کلاسیک است که بسیار شبیه کابینت تمام چوب است. با این تفاوت که جنس مغز این مدل کابینت، چوب نیست و به جای چوب از ام دی اف استفاده شده اما ام دی اف که شبیه چوب نیست.
پس چرا دو مدل کابینت چوب و کابینت طرح چوب بسیار مشابه اند؟
علت اینجاست که در مدل کابینت طرح چوب یک لایه یک میلیمتری روکش چوب طبیعی روی ام دی اف پرس می‌شود و بعد از ابزار خوردن و حکاکی در محیط ایزوله رنگ می‌شود. این روکش یک میلیمتری باعث می‌شود تا کابینت شما بسیار شبیه کابینت چوبی باشد. این شباهت به قدری زیاد است که به راحتی متوجه آن نخواهید شد.
مدل کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران یا وکیوم عضو آخر خانواده کابینت های کلاسیک است این مدل کابینت هم از نظر ظاهری مشابه کابینت چوبی و طرح چوب است. اما تفاوت هایی در قیمت و روند تولید این مدل کابینت وجود دارد که به آن اشاره خواهیم داشت.
متریال اصلی کابینت ممبران ورق های ام دی اف خام است که ابزار خورده می‌شود و در مرحله بعد روکش پلاستیک مانند پی وی سی یا همان ممبران روی درب های ام دی اف پرس وکیوم می‌شوند. در کلیه مدل های کابینت کلاسیک که نام برده شد از دستگیره های سرامیکی استفاده می‌شود. و معمولاً جنس صفحه این نوع دکوراسیون آشپزخانه سنگ مصنوعی کورین است.
حالا می‌خواهیم کمی به سبک مدرن بپردازیم، در واقع دکوراسیون هایی که فاقد ابزار خوردگی می‌باشند مدرن هستند. این سبک شامل چند زیر مجموعه محبوب و پر فروش هستند که شامل کابینت های گلاس، کابینت فرامید (فوق برجسته)، ملامینه و … می‌باشند. یکی از بزرگترین مزیت های این سبک دکوراسیون امکان استفاده از دو رنگ در دکوراسیون آشپزخانه است که زیبایی دو چندانی به محیط آشپزخانه شما می‌دهد.