طراحی و ساخت میز تلوزیون

طراحی میز تلویزیون دیواری
میز تلویزیون اساسی ترین دکور در فضای نشیمن می باشد و انتخاب رنگ مناسب که باید با فضا و باقی وسایل (مبلمان، میز نهار خوری، کتابخانه و میز عسلی) دکور شده منزل هماهنگ شود می تواند، هارمونی زیبایی به فضای شما القا کند.
باید دقت داشته باشید نسبت به نوع، عرض و ارتفاع تلوزیون خود میزی مناسب با متراژ در نظر گرفته برای این وسیله انتخاب کنید ما در این مقاله جدیترین مدلهای میز تلویزیون دیواری و زمینی و مناسب برای شما را معرفی خواهیم کرد.
سبک های میز تلویزیون

میز تلویزیون می تواند در دو سبک کلاسیک و مدرن و مدلهای دیواری و زمینی که از باکس های دکوری و قفسه های ابزاری که در جنس های نئوپان، ام دی اف، فلز، چوب، شیشه ای تولید می شود تشکیل شود.
باید در انتخاب میز Tv از ترکیب سبک ها با هم خودداری کنید زیرا که اینکار باعث ناهماهنگی و زشتی دکور می شود در ادامه دو مدل میز تلویزیون زمینی و دیواری را برای شما شرح می دهیم.

طراحی میز تلویزیون زمینی
میز تلویزیون در انواع زمینی می تواند فضای شما را کم یا حتی زیاد اشغال کند. بسته به سبک مورد نظر شما می توانید میزی از جنس چوب ام دی اف شیشه یا … تهیه کنید.
اگر از میز تلویزیون زمینی در فضای کوچک استفاده می کنید بهتر است از قفسه های کوچک یا سبک مدرن و رنگ روشن استفاده کنید اما اگر فضای بیشتری دارید می توانید از سبک کلاسیک و رنگ تیره و متناسب با فضا نیز استفاده کنید.
میز تلویزیون دیواری یا پایه نگه دارنده
میز تلویزیون دیواری در واقع نوعی دکوری محسوب می شود به این صورت که تلویزیون شما در ارتفاعی مناسب نصب می شود.
می تواند بکگراند پشت آن چوب باشد یا در قاب چوبی قرار گیرد.
این میز ها نیز روی دیوار می تواند تعدادی باکس دکوری نیز نصب کرد به زیبایی دکور نشیمن شما می افزاید.
یکی دیگر از مدل های دیگر میز تلوزیون دیواری استفاده از شلف های دیواری می باشد.
باید ها و نباید ها در انتخاب میز تلویزیون

هنگام خرید میز تلویزیون باید به چند نکته کوچک اما تاثیر گذار دقت کنید که اعم از، هماهنگی شکل و رنگ مبلمان، میز نهار خوری، کتابخانه، کمد ویترین با میز شما که هارمونی زیبایی بسازد به عنوان مثال اگر شما مبلمان چوبی گردوئی رنگ داشته باشید نباید میز تلوزیونی انتخاب کنید که رنگ روشنی دارد البته نمیتوان از این مسئله که گاهی اوقات رنگ های متضاد هم مکمل هم هستند چشم پوشی کرد در هر حال باید با در نظر گرفتن فضا و تکامل رنگ انتخاب مناسبی داشته باشیم یا اگر به دکور خود بسیار اهمیت می دهید از طراحانی که میز خود را سفارش میدهید مشاوره بگیرید


توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چه نوع میز تلویزیونی بخریم؟

اگر درصدد خرید میز تلویزیون برای خود هستید باید در نظر بگیرید که اول طرح دلخواهی برای خود با توجه به ابعاد فضای مورد استفاده انتخاب کنید اکثر شما برای خرید میز یا اینگونه اسباب به سایت دیوار یا بازار مراجعه می کنید و بدون داشتن اطلاعی در مورد سبک های میز تلویزیون انتخابی که حتی باب میلتان نیست می کنید. اگر از دسته ادمهایی هستید که دکور منزل برایتان خیلی مهم است و دوست دارید منزل شما دلنشین و قابل تمجید باشد باید در نظر بگیرید که استفاده از سبک مدرن و دیواری آن می تواند به زیبایی خانه شما بی افزاید.
نکات مهم در خرید میز تلویزیون (طول، عرض، ارتفاع) : باید در نظر داشته باشید که اگر میز تلویزیون دیواری انتخاب میکنید محل نصب تلویزیون به گونه ای نباشد که هنگام تماشا دچار خستگی گردن و سر درد شود از طرفی باید طول ال سی دی شما از طول میز شما بیشتر باشد.
زیرا باعث جذابیت و اشغال شدن فضای کمتر می شود (طرح و باکس های اجرائی) :باید به تعداد دستگاهایی که می خواهید در میز قرار دهید توجه داشته باشید کشو های برای قرار گیری لوح های فشرده و باکس ها برای قرار گیری دستگاه هاو… به تعداد کافی و مناسب تولید شده باشند (جنس مناسب) : میز های تلویزیون عموما در انواع نئوپان، ام دی اف، فلز، چوب و شیشه در بازار یافت می شود ام دی اف مقاومت بیشتری نسبت به نئوپان دارد و وزن سبک تری نسبت به چوب دارد همچنین می تواند جایگزین خوبی برای میزهای چوبی باشد. اگر می خواهید از میز های شیشه ای استفاده کنید مطمئن شوید از شیشه های نشکن ساخته شده باشند.

نتیجه گیری

تلویزیون وسیله ای است که در هر خانه ای با آن زیاد سر و کار داریم چچه بسا مهمان هایی که می ایند دو رهم به تماشای فیلم می نشینند بنابراین می توان فضایی که در اختیار میز تلویزیون شماست را با جلوه بهتری دکور کرد مثلا اگر طرف دار میز تلوزیون های دیواری هستید پیشنهاد ما به شما شلف و کنسول تلویزیون می باشد شلف ها از انواع مختلفی تشکیل شده اند.
به جنس بدنه و پایه ها که باید مستحکم باشد توجه داشته باشید طول و عرض و ارتفاع آن با فضا و محل نشیمن و تعداد باکس و کشو های مورد نیاز دقت کنید همچنین مشاوران طراح ما اماده به مشاوره و طراحی ۳D فضای شما به صورت رایگان هستند.